Konsultacje

KONSULTACJE


Konsultacja polega głównie na coachingu relacji między opiekunem i zwierzęciem. Celem terapii jest modyfikacja niechcianych zachowań, a w zamian wypracowanie alternatywnych działań sprzyjających zwierzęciu i opiekunom.
Jako zoopsycholog:

Pokazuję w jaki sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi domownikami
Wyposażam swoich klientów w niezbędną wiedzę dotyczącą potrzeb i prawidłowej opieki
Informuję z czego dane zachowania wynikają
Wyjaśniam jak pozbyć się problemów i w jaki sposób uniknąć ich w przyszłości
Jak żyć pod wspólnym dachem i czerpać z tego satysfakcję
Konstruuję indywidualny program pracy – terapię, opartą przede wszystkim na komunikacji z psem, wzmacnianiu więzi i budowaniu zaufania
Rozumiem, wspieram i motywuję swoich klientów do podjęcia działań, gdyż wiem, jak trudne jest wspólne życie bez wzajemnego porozumienia

 

Przebieg i miejsce konsultacji

Spotkanie trwa około dwóch godzin i zawiera kilka kluczowych elementów:
Rozmowa z opiekunami na temat zachowania i życia zwierzaka
Obserwacja psa
Diagnoza i geneza problemu
Dobranie terapii
Podsumowanie spotkania ( w razie potrzeby również drogą elektroniczną)

Arka Zoo pomaga w rozwiązywaniu problemów:

Ciągnięcia na smyczy
Braku reakcji na przywołanie
Nadmiernego szczekania
Skakania na ludzi
Niszczenia przedmiotów
Nadmiernego pobudzenia/ braku koncentracji
Pogoni za obiektami ruchomymi, np. rowerzyści, samochody itd.
Agresji
Pilnowania zasobów
Fobii i lęków (np. wystrzały petard, ruch uliczny itd)
Awersji do zabiegów pielęgnacyjnych (czesanie, obcinanie pazurów itd)
Stresu w nowych sytuacjach
Lęk przed samotnością / separacyjny
Strachu przed wychodzeniem z domu

PROGRAM ZOO - ZOSTAŃ ODPOWIEDZIALNYM OPIEKUNEM

Skierowany jest głównie do osób, które od niedawna posiadają czworonożnego towarzysza w domu i chcą uniknąć błędów wychowawczych i problemów behawioralnych w przyszłości, oraz do wszystkich, którzy zastanawiają się nad adopcją lub zakupem psa, pierwszego lub kolejnego. Pies bez względu na to, czy szczeniak, czy dorosły i adoptowany zaczyna nowy etap swojego życia, należy zatem od razu przeanalizować, jakie są oczekiwania wobec niego, co mu będzie wolno, a czego nie.

Program spotkania

Doradztwo w zakresie wyboru psa. Na co zwrócić szczególną uwagę biorąc szczenię z hodowli lub czym się kierować podczas wyboru psa do adopcji. Jak powinny wyglądać pierwsze dni w nowym miejscu. Analiza i ustalenie zasad dla zgodnego życia pod jednym dachem.
Wyposażenie w niezbędną wiedzę dotyczącą potrzeb danej rasy, zmysłów, żywienia, spacerów i prawidłowych zabaw, odpowiedniego sprzętu (smycz, obroża, szelki).
Dostarczenie informacji na temat psiej mowy – co i w jaki sposób psy komunikują, kiedy pokazują obawę, strach i dyskomfort. Poznanie psiego języka ma bardzo duży wpływ na uniknięcie nieporozumień w relacjach: opiekun – pies i pies – pies.
Wskazówki dotyczące budowania więzi i pozytywnych skojarzeń, informację na temat teorii dominacji – czy naprawdę istnieje?

Konsultacja jest jednorazowa, trwa około dwóch godzin. Miejsce spotkania jest dowolne (możliwe również na terenie łódzkich schronisk lub fundacji za zgodą organizacji). Opiekun otrzymuje folder z podsumowaniem spotkania oraz jednorazową zniżkę w wysokości 20% na inne wybrane usługi w Arka ZOO.

Skontaktuj się i umów Konsultacje